Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziej


Skuteczne środki w zwalczaniu chorób zboża

Choroby zbóż są dużym kłopotem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Niektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy preparaty oraz choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się bardziej zaawansowane objawy, albowiem wyłącznie w ten sposób możemy mieć jakąkolwiek szansę ocalić potencjał plonu. Zastosowanie ochronnych rozwiązań wzmacniających wytrzymałość zboża przez gospodarza w słusznym czasie może pomóc w zapobieganiu wielu problemom chorobowym.

Ochrona zboża przed chorobami - polecane działania okresowe

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest często o wiele bardziej efektywne oraz ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia bądź też innego zboża należałoby się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziej istotnych, które należałoby wdrożyć, aby choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie generowały większego problemu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• nadzorowanie obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Zwłaszcza właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest ważne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem bardzo dobrych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zbóż ozimych ma naprawdę gigantyczne znaczenie.

Zbyt wysokie ilości i współczynniki żyzności azotu mogą wywoływać nadmiernie grube, bujne drzewostany, jakie mogą mieć obniżoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon znacznie bardziej podatnym na choroby dolistne, albo inne rodzaju fungicydy. Jest to zwłaszcza prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są stosunkowo wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka środki grzybobójcze na pszenice

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o różnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zabiegi fungicydowe oraz wybór produktów o większej odporności lub też akceptacji na kluczowe szkodniki oraz choroby, takie jak fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni zbóż może wspomóc zminimalizować ryzyko znacznych strat. Główna forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę poboczną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto też zwrócić uwagę na cieszący się coraz pokaźniejszą renomą tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako skuteczna forma ochrony.

Tagi dla artykułu

zboża

Komentarze: 1


noavatar.png
Dyla 2019-10-14

Wcześniej nieledwie rok po ożenku pozostali ojcami bajecznej córeczki, oraz po dwóch latach podrostka.